Kapadokya FotoSafari (2021)

Şartname

İndirmek için tıklayınız.

Son Katılım Tarihi
24-26 Eylül 2021

SONUÇLAR

Fotoğrafların düşük çözünürlüklü halleri eklenmiştir.

Fotoğrafın görece büyük halini görmek adına üzerine tıklayabilirsiniz.

BİRİNCİ

Çınar Yüksel

İKİNCİ

Ramazan Çırakoğlu

ÜÇÜNCÜ

Fatih Mehmet Özdemir

MANSİYONLAR

Cafer Gezer

Filiz Çağlar

Aygül Harmancı

Nevşehir Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı ile FOTON Fotoğraf Organizasyonları Derneğince düzenlenen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilen “Kapadokya Foto Safari”, ödül töreniyle sona erdi.

Foto safari kapsamında 24 ve 25 Eylül’de çekilen fotoğraflar; Prof. Dr. Ozan Bilgiseren, Coşkun Aral, Mustafa Seven, Adem Meleke, Cem Kıvırcık, Tanın Helvacı ve Gürsoy Olca‘dan oluşan jüri üyelerince değerlendirildi. Ödül almaya hak kazanan fotoğrafçılar, 26.09.2021 tarihinde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Törende konuşan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel şunları söyledi: “Kapadokya, dört mevsim güzellikleri içinde barındıran bir bölge. Pek çok filmin çekildiği özel bir bölge. Son dönemde uluslararası arenada ilgi çektiğini de görebiliyoruz. Gerçeği çok güzel ama fotoğraflar ve videolar da apayrı bir güzelliği ortaya çıkıyor. Şimdiden önümüzdeki yılla ilgili foto safarinin ikincisini ve uluslararası ayağının da olacağı etkinliği yapma yönünde isteğimiz var.

“Kapadokya Foto Safari”nin birincisi Çınar Yüksel’e ödülü Vali Becel, ikinci Ramazan Çırakoğlu’na AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, üçüncü Fatih Mehmet Özdemir’e ise Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran tarafından verildi.

Tamamlanan Yarışmalarımız