4. Kuruluş Yıl Dönümü Etkinliği (2024)

FOTON Derneği 4. Kuruluş Yıl Dönümünü Coşkuyla Kutladı

FOTON Derneği’nin dördüncü kuruluş yıl dönümü, İstanbul’un en büyük şehir parkı içerisinde yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisi‘nde 1 Haziran 2024, cumartesi günü gerçekleştirildi. 400’e yakın katılımcının olduğu bu özel gece, fotoğraf sanatının Türkiye’deki önemli temsilcilerini bir araya getirdi.

Gece, Şenay Şenakar‘ın sunuculuğunda başladı. FOTON Derneği Başkanı Coşkun Aral, açılış konuşmasında derneğin kuruluşundan bu yana kat ettiği yolu ve fotoğraf sanatına olan katkılarını vurguladı. Coşkun Aral, “FOTON Derneği olarak, fotoğraf sanatının toplumdaki yerini güçlendirmek ve genç yeteneklere destek olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz,” dedi.

Derneğin yönetim kurulu üyesi Alper Koç ise 2020 yılından bu yana düzenlenen etkinlikler, yarışmalar ve sergiler hakkında detaylı bilgi verdi. Alper Koç, FOTON Derneği’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetlerle fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağladığını ve bu alanda farkındalık oluşturduğunu belirtti.

Etkinlik, BandoremiFA‘nın canlı müzik performansı ile renklendi. Katılımcılar, hem müziğin keyfini çıkardı hem de fotoğraf sanatı üzerine sohbet etme fırsatı buldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde yapılan çekilişle katılımcılara birbirinden değerli hediyeler sunuldu.

Geceye, fotoğraf sanatının değerli isimleri olan İbrahim Zaman, Nadir Ede, Tahsin Aydoğmuş, Caner Budak, Ercan Arslan, Cem Kıvırcık, Erdem Kılavuz, Bünyamin Aygün, M. Lütfi Şen, Nurdan Usta ve FOTON Derneği’nden Prof. Ozan Bilgiseren, Murat Gür, Fatih Arslan, Tanın Helvacı, Dilek Aşkın, Zerrin Yat gibi isimler de katıldı.

Yaklaşık 4 saat süren gecede, geleceğe yönelik planlar da paylaşıldı. FOTON Derneği’nin önümüzdeki dönem için hazırladığı projeler ve etkinlikler hakkında bilgi verildi. Derneğin, daha fazla kişiye ulaşarak fotoğraf sanatının yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedeflediği belirtildi.

Bu özel gece, FOTON Derneği’nin fotoğraf sanatına olan tutkusunu ve topluma olan katkısını bir kez daha gözler önüne serdi.

Diğer FOTON Günü Etkinlikleri