Serhat Kentinde Doğa ve İnsan – 2. Ağrı FotoSafari (2021)

Şartname

İndirmek için tıklayınız.

Son Katılım Tarihi
21-23 Mayıs 2021

GALERİ

Ağrı’nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla düzenlenen “Serhat Kentinde Doğa ve İnsan” temalı 2. Foto Safari yarışması tamamlandı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 45 fotoğrafçının katıldığı etkinlik, 21-23 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşti.

Yarışmacılar, Ağrı Dağı, Nuh’un Gemisi, Meteor Çukuru, İshak Paşa Sarayı, Ahmed-i Hani Türbesi, Doğubayazıt Kalesi ve Balıkgölü gibi önemli mekanları fotoğraflayarak bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini ölümsüzleştirdi.

Jüride Coşkun Aral, Ali İhsan Öztürk, Mustafa Seven ve Tanın Helvacı gibi önemli isimlerin yer aldığı yarışmada 3 derece, 3 mansiyon ve 44 sergileme ödülü olmak üzere toplam 50 fotoğraf ödüllendirildi.

Birincilik ödülünü “Ağrı’yı Görmeye Gelin” adlı fotoğrafıyla Murat Yanık alırken, Mehmet Şah Deniz “Hatice Nine ile Torunu Azra” fotoğrafıyla ikinci, Arzella Bektaş ise “Zor Şartlarda Anne ile Kızının Yolculuğu” fotoğrafıyla üçüncü oldu.

Ağrı Valisi Osman Varol, yarışmaya katılan tüm fotoğrafçılara teşekkür ederek, foto safari etkinliğinin gelecek yıllarda da devam edeceğini söyledi.

Ödül Sahipleri

    1. Murat Yanık – “Ağrı’yı Görmeye Gelin” (3.000 TL)
    1. Mehmet Şah Deniz – “Hatice Nine ile Torunu Azra” (2.000 TL)
    1. Arzella Bektaş – “Zor Şartlarda Anne ile Kızının Yolculuğu” (1.000 TL)
  • Mansiyon: Murat Doğan, Faysal Kanber, Ayten Altıntaş (500 TL)
  • Sergileme Ödülü: 44 fotoğrafçı (250 TL)

Tamamlanan Yarışmalarımız