1. PhotoMaraton İstanbul (2018)

Etkinlik Tarihi
22 Eylül 2018
İstasyonlar
Sirkeci – Eyüp – Tünel – Taksim
Toplam Tema
16
Sponsor
Fujifilm

Türkiye’de ilk defa düzenlenen PhotoMaraton İstanbul, 12 Tema/Saat/Fotoğraf Konseptli Fotoğraf Makinesi ile Katılım ve 4 Tema/Saat/Fotoğraf Konseptli Cep Telefonu ile Katılım kategori ile 22 Eylül 2018’de Sirkeci Tren Garı – Eyüp – Tünel ve Taksim meydanlarında TFSF onayı ile gerçekleşmiştir.

Jüri Üyeleri

Bülent Özgören, Coşar Kulaksız, Haluk Çobanoğlu, E. Koray Berkin, Emre Ogan, Fethi İzan, Merih Akoğul, Murat Gür, Nesibe Bat, Ömer Orhun, Prof. Nihal Kafalı, Prof. Ozan Bilgiseren

Tema Belirleyicileri

Dijital Kategori: Arel Kalender, Dursun Yartaşı, Hüseyin Hami Özsomar, İsmail Türkoğlu, Koray Akten, Mürsel Yağcıoğlu, Özlem Dikel, Sadık Üçok, Şafak Yavuz, Tahir Korkmaz, Ümit Varlı, Yüksel Altun

Mobil Kategori: Alp Alper, Burak Bulut Yıldırım, Mustafa Seven, Tahir Yıldız

Katılımcı Kaydı: 1101

Dijital Kategori Katılımcısı: 333

Mobil Kategori Katılımcısı: 402

Analog Kategori Katılımcısı: Yok

Video Kategori Katılımcısı: Yok

Maratonu Tamamlayan: 482

Dijital Kat. Fotoğrafları: 2184

Mobil Kat. Fotoğrafları: 1816

Analog Kat. Fotoğrafları: Yok

Yüklenen Video: Yok

23 Eylül’de ise İTÜ Taşkışla Kampüsü’ndeki Nezih Eldem Konferans Salonu’nda Çiğdem Tunç’un sunuculuğunda konferanslar, söyleşiler ve ödül töreni düzenlenmiştir. Konferansta Mef Okulları Raksname Sahne Sanatları Dans Grubu dans gösterisi sunmuştur.

Arel Kalender; “Önemsediklerim”, Coşun Aral; “Belgesel Fotoğraf” ve Sadık Üçok; “Kucaklaşma” başlıklı söyleşisini gerçekleştirdi. Etkinliğin devamında ise “Fotoğrafın Hukuksal Sorunları” başlıklı panelde Ali Dağlar’ın moderatörlüğünde Av. Erhan Meço, Av. Burhan Gün, Av. İbrahim Ekdial ve Av. Muhip Şeyda Işıktaç oturumunu gerçekleştirdi.

Ödüller: 12 Dijital Tema Birincisine birer adet “Fujifilm X-A5 + XC16-50mm Kit” ve 4 Mobil Tema Birincisine birer adet “General Mobile GM8” hediye edilmiştir.

Tamamlanan PhotoMaraton Etkinlikleri