1. PhotoMaraton İzmir (2018)

Etkinlik Tarihi
13 Ekim 2018
İstasyonlar
Konak – Karşıyaka – Alsancak
Toplam Tema
12
Sponsor
Fujifilm

PhotoMaraton İzmir, 9 Tema/Saat/Fotoğraf Konseptli Fotoğraf Makinesi ile Katılım ve 3 Tema/Saat/Fotoğraf Konseptli Cep Telefonu ile Katılım kategori ile 20 Ekim’de İzmir Saat Kulesi’nde Ara Güler’i anarak başladı, Karşıyaka Çarşı Girişi ve Konak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde temaların açıklanması ile devam etti ve Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde tamamlandı.

Katılımcı Kaydı: 268

Dijital Kategori Katılımcısı: 93

Mobil Kategori Katılımcısı: 121

Analog Kategori Katılımcısı: Yok

Video Kategori Katılımcısı: Yok

Maratonu Tamamlayan: 68

Dijital Kat. Fotoğrafları: 598

Mobil Kat. Fotoğrafları: 246

Analog Kat. Fotoğrafları: Yok

Yüklenen Video: Yok

21 Ekim’de ise PhotoMaraton İzmir, Türkan Saylan Kültür Merkezi‘nde düzenlenen konferanslar, söyleşiler, gösteriler ve ödül töreni ile sona erdi.

Dr. Özgün Özer, Tanın Helvacı, Av. Erhan Meço ve Emre Ogan‘ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansta, fotoğrafseverler keyifli bir sohbet imkanı buldu. Heyecanla beklenen ödül töreninde ise tema birincilerine ödül kupaları ve sponsorların hediyeleri takdim edildi.

Ödüller: PhotoMaraton İzmir 2018 genel birincisine Fujifilm X-A5 + XC16-55mm Kit, diğer tema birincilerine ise Zhiyun Gimbal, GoPro Hero5 Session Aksiyon Kamera, Eye marka fotoğraf çantası, Sigma 30mm F1.4 DC DN Lens, FDX Led Işık, Olympus Tough TG Tracker Kamera, 10 adet 16 GB Sandisk ve tripot takımı hediye edilmiştir.

Tamamlanan PhotoMaraton Etkinlikleri