2. PhotoMaraton Ankara (2019)

Etkinlik Tarihi
12 Ekim 2019
İstasyonlar
Ulus – Kızılay – Atakule
Toplam Tema
12
Sponsor
Olympus

İkinci defa düzenlenen PhotoMaraton Ankara, 9 Tema/Saat/Fotoğraf konseptli fotoğraf makinesi ile katılım sağlanan Dijital Kategori  ve 3 Tema/Saat/Fotoğraf konseptli cep telefonu ile katılım sağlanan Mobil Kategori ile 12 Ekim’de Ulus – Kızılay meydanları ve Atakule’de gerçekleşmiştir.

Jüri Üyeleri: Ozan Sağdıç, Mehmet Arslan Güven, Prof. Adnan Ataç, Zeynel Güven, Halil Dişli, Oğuz Sağdıç, Erol Çınar, Füsun Demiray, Mehmet Tezcan.

Katılımcı Kaydı: 265

Dijital Kategori Katılımcısı: 132

Mobil Kategori Katılımcısı: 98

Analog Kategori Katılımcısı: Yok

Video Kategori Katılımcısı: Yok

Maratonu Tamamlayan: 86

Dijital Kat. Fotoğrafları: 824

Mobil Kat. Fotoğrafları: 163

Analog Kat. Fotoğrafları: Yok

Yüklenen Video: Yok

PhotoMaraton, 2019 yılını Haliç Kongre Merkezi Sadabat Salonu’nda düzenlediği ödül töreni ile tamamladı. İstanbul, Ankara ve İzmir etkinliklerinin 2019 yılı kazananları 8 Aralık 2019’da açıklandı.

Coşkun Aral, Merih Akoğul, Prof. Ozan Bilgiseren gibi birbirinden deneyimli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı ödül töreninin sunuculuğunu gazeteci ve haber sunucusu Fuat Kozluklu ve GezginFoto Dergisi yayın yönetmeni Nihan Özgen üstlendi.

Etkinliğin keynote oturumu ise Vietnam kökenli Amerikalı fotoğrafçı Nick Ut oldu. Vietnam Savaşı’nın simgesi, napalm bombasından kaçan kız, ‘My Lai’ Fotoğrafı ile 1973 yılında Pulitzer ve World Press Photo ödülü alan dünyaca ünlü fotoğrafçı Nick Ut, PhotoMaraton’da söyleşisini gerçekleştirdi.

PhotoMaraton ayrıca onur konuğu olarak Ergin Konuksever‘i ağırladı. PhotoMaraton 2019 Onur Ödülü, Kıbrıs gazisi, ünlü savaş muhabiri Ergin Konuksever’e takdim edildi.

Program:

Sponsorlar: İBB, TUGEV, Oneİstanbul, Haliç Kongre Merkezi, Olympus, OktoStore, Tema Vakfı.

Ödüller: İstanbul’daki 12 dijital kategori tema birincisine ve Ankara ve İzmir genel birincilerine birer adet “Olympus EM10 Mark III + 14-42mm lens” hediye edilmiştir. Diğer tema birincilerine Zhiyun Smooth 4 Black, Zhiyun Weebill S Gimbal Stabilizer, Saramonic Uwmic9 RX9+TX9 UHF Wireless Microphone System gibi ürünlerle birlikte çeşitli fotoğraf ekipmanları ve aksesuarlar sunulmuştur. Ayrıca, 4 analog kategori birincisine “Canon AE-1” analog fotoğraf makinesi verilmiştir. Mobil kategorideki 4 İstanbul, 3 Ankara ve 3 İzmir birincisine toplamda 10 adet “Xiaomi REDMI 7A” telefon sunulmuştur. İstanbul’daki video kategorisi tema birincisi ise OktoStore’dan özel bir hediyeye sahip olmuştur.

Tamamlanan PhotoMaraton Etkinlikleri