3. PhotoMaraton İstanbul (2020)

Etkinlik Tarihi
14 Kasım 2020
İstasyonlar
Sirkeci – Beyazıt – Galata – Taksim
Toplam Tema
16
Sponsor
Nikon

FOTON tarafından İstanbul’da üçüncüsü düzenlenen PhotoMaraton İstanbul; dijital kategori, analog kategori, cep kategori ve video kategori konseptleri ile 14 Kasım’da Sirkeci Tren Garı – Beyazıt – Galata ve Taksim meydanlarında yoğun bir katılım ile pandemi kurallarına uygun halde Nikon ana sponsorluğunda gerçekleşmiştir.

Jüri Üyeleri

Dijital Kategori: Coşkun Aral, Prof. Çetin Ergand, Dora Günel, Erol Doğaner, Gülnur Sözmen, İlyas Göçmen, Leyla Emektar, Nevzat Yıldırım, Sevil Alkan

Mobil Kategori: Mustafa Seven, Dilan Bozyel ve Tulga Ozan

Analog Kategori: Tuğçe Tayak, Ekin Kavak ve Nuri Akyüz

Video Kategori: Nezihi Gözen

Tema Belirleyicileri

Özlem Gün Bingöl, Mahmut Ceylan, Şahin Dirican, Adem Meleke, Nurettin Sarı, Erdem Silay, Rehyan Türk, Sami Uçan ve Murathan Yıldız.

Mobil, Analog ve Video kategorindeki jüri üyeleri aynı zamanda tema belirleyicisi de olmuştur.

Katılımcı Kaydı: 1289

Dijital Kategori Katılımcısı: 421

Mobil Kategori Katılımcısı: 357

Analog Kategori Katılımcısı: 102

Video Kategori Katılımcısı: 16

Maratonu Tamamlayan: 624

Dijital Kat. Fotoğrafları: 3195

Mobil Kat. Fotoğrafları: 714

Analog Kat. Fotoğrafları: 243

Yüklenen Video: 7

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ve T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile Nikon ana sponsorluğunda düzenlenen PhotoMaraton İstanbul 2020 etkinliğinin tema birincileri, 20 Aralık’ta pandemi döneminden ötürü FOTON YouTube kanalı üzerinden canlı yayın ile düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

PhotoMaraton etkinlikleri kapsamında ayrıca Murat Gür’ün moderatörlüğünde Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Dr. Özlem Vargün ve Ersin Berk “FOTOĞRAF NEREYE” isimli bir panel düzenlendi.

Ödüller: Dijital kategoride 9 tema birincisi birer adet “Nikon Z 50 (16-50 kit lens ile) Aynasız Fotoğraf Makinesi” ödülünün sahip oldu. Mobil kategoride tema birincilerine “cep telefonu” ve “Feiyu VLog Pocket 2″ hediye edildi. Analog kategoride 3 tema birincisine toplamda 3 adet “Nikon” marka analog fotoğraf makinesi sunuldu. Video kategoride kazanan videoya “FeiyuTech G6 Max Gimbal“ hediye edildi. Ayrıca, PhotoMaraton günü Nikon’un Sirkeci’deki mağazasında yapılan çekilişe katılanlardan 3 kişi “Feiyu Pocket” ürününe sahip oldu.

Tamamlanan PhotoMaraton Etkinlikleri