4. PhotoMaraton İstanbul (2021)

Etkinlik Tarihi
6 Kasım 2021
İstasyonlar
Sirkeci – Beyazıt – Tünel – Taksim
Toplam Tema
16
Sponsor
Canon

FOTON tarafından İstanbul’da dördüncüsü düzenlenen PhotoMaraton İstanbul; dijital kategori, analog kategori, cep kategori ve video kategori konseptleri ile 6 Kasım’da Sirkeci Tren Garı – Beyazıt – Tünel ve Taksim meydanlarında yoğun bir katılım ile pandemi kurallarına uygun halde İBB destekleri ve Canon ana sponsorluğunda gerçekleşmiştir.

Jüri Üyeleri

İbrahim Zaman, Prof. Dr. Özer Kanburoğlu, Eyüp Coşkun, Gülay Doğan, Mesude Bülbül, Serhat Gökçaylar, Nevzat Yıldıran, Ali Öz, Nihal Gündüz.

Tema Belirleyicileri

Bünyamin Aygün, Cenk Mirat Pekcanattı, Emirkan Cörüt, Mehmet Turgut, Onur Çam, Oya Akkul, Ömer Serkan Bakır, Tuğba Kırallı, Ada Yıldırım, Fatih Berat Örer, Mustafa Yılmaz, Şenay Akkurt, Şahin Balkaya, Gülşen Gürses, Timur Akkurt Ve Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy.

Katılımcı Kaydı: 1048

Dijital Kategori Katılımcısı: 368

Mobil Kategori Katılımcısı: 173

Analog Kategori Katılımcısı: 30

Video Kategori Katılımcısı: 11

Maratonu Tamamlayan: 582

Dijital Kat. Fotoğrafları: 3312

Mobil Kat. Fotoğrafları: 341

Analog Kat. Fotoğrafları: 90

Yüklenen Video: 8

4 Aralık’ta Nihan Özgen ve Alp Alper‘in sunumu ile Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni ile PhotoMaraton İstanbul 2021 yılı sonuçları açıklandı.

Fotoğraf Organizasyonları Derneği FOTON’un İBB destekleri, Canon ana sponsorluğu ve Milliyet Gazetesi medya direktörlüğünde düzenlediği PhotoMaraton İstanbul’da 9 dijital, 3 analog, 3 mobil ve 1 video kategoride tema birincileri ve büyük ödülün sahibi belli oldu.

Etkinliğe Canon Kurumsal İletişim Müdürü Gizem Şenyurt da katıldı. Şenyurt, PhotoMaraton’un bir parçası olduklarından çok memnun kaldıklarını belirtti.

Ödüller: Dijital kategoride 9 tema birinci arasından seçilen PhotoMaraton İstanbul 2021 Genel Birincisine 1 adet “Canon EOS M6 Mark II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM Kit”, dijital kategoride diğer 8 tema birincisine 1’er adet “Canon EOS M50 Mark II + EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM Kit” ve Cep Kategori, Analog Kategori ve Video Kategori tema birincilerine 1’er adet “Selphy Square QX10 Fotoğraf Yazıcısı + XS-20L Fotoğraf Kağıdı” hediye edildi.

Tamamlanan PhotoMaraton Etkinlikleri