Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt 1. FotoSafari (2021)

Şartname

İndirmek için tıklayınız.

Son Katılım Tarihi
18-21 Haziran 2021

KAZANANLAR

BİRİNCİ

Tarhan İrtem – “Sürü Çobanı”

İKİNCİ

Mehmet Şah Deniz – “Pervari’de Gece”

ÜÇÜNCÜ

Mehmet Subaşı – “Botan Vadisinde Yamaç Paraşütü”

Siirt’in tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, “Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt 1. Foto Safari Etkinliği ve Fotoğraf Yarışması” ile fotoğraf sanatçıları tarafından ölümsüzleştirildi.

18 Haziran 2021 tarihinde başlayan ve 3 gün süren etkinlikte 43 fotoğrafçı, Siirt’in merkez ilçesi, Tillo, Pervari, Eruh ve Kurtalan’ı gezerek objektiflerine ilginç kareler aldı. Coşkun Aral, Adem Meleke, Murat Gür, Ömer Serkan Bakır ve Fuat Kozluklu gibi usta isimler de yarışmacılara eşlik ederek Siirt’in güzelliklerini fotoğrafladı.

Yarışmada dereceye giren eserler, Fuat Kozluklu, Bünyamin Aygün, Murat Gür, Erol Doğaner, Ömer Serkan Bakır, Tanin Helvacı ve Siirt’i temsilen gazeteci Ayhan Mergen‘den oluşan jüri tarafından belirlendi.

Yarışmada dereceye girenler:

  • Birinci: Tarhan İrtem – “Sürü Çobanı”
  • İkinci: Mehmet Şah Deniz – “Pervari’de Gece”
  • Üçüncü: Mehmet Subaşı – “Botan Vadisinde Yamaç Paraşütü”

Mansiyon Ödülleri: Orhan Kartal, Ahmet Denizer ve Mehmet Şah Deniz

34 eserin sergilenme ödülüne layık görüldüğü programda, ödül törenine Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Vali Yardımcısı Samet Öztürk, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mevlüt Yıldız, jüri üyeleri, fotoğraf sanatçıları ve davetliler katıldı.

Tamamlanan Yarışmalarımız