Deprem Bölgesi Gezisi (2023)

FOTON Derneği Afet Bölgelerini Drone ile Görüntüledi

FOTON Derneği, Kahramanmaraş depremlerinin ardından 8 kişilik bir ekiple Adıyaman’dan Hatay Samandağ’a kadar tüm deprem bölgesini 5 gün boyunca drone ile görüntüledi ve fotoğrafladı. Dernek, toplanan bu görüntüleri ve fotoğrafları kamuoyuyla paylaşarak depremin yarattığı hasarı belgelemeyi ve yetkililere yardımcı olmayı amaçladı.

FOTON Derneği Başkanı Coşkun Aral, Kahramanmaraş depremleri sonrasında yaptığı açıklamada deprem kurbanlarına ve ailelerine taziyelerini iletti. Depremden etkilenen bölgelerdeki binaların sağlamsız olmasını eleştirerek, bunun yüksek ölüm oranının başlıca nedenlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Aral, afet yönetiminde bilimsel bilginin ve uzmanlığın önemini vurguladı. Depremzedelere yardım ulaştıran gönüllüleri ve sivil toplum kuruluşlarını da övgüyle andı. Konuşmasının sonunda Aral, daha iyi bir geleceğe umut beslediğini ve adalet, bilim ve vicdanın önemini vurguladı.

Dernek, toplanan görüntüleri ve fotoğrafları AFAD ve diğer ilgili kurumlara da iletti. FOTON Derneği, depremzedelere de insani yardım ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

FOTON Derneği’nin drone ile görüntülediği ve fotoğrafladığı bazı bölgeler: Adıyaman, Gölbaşı, Nurhak, İslahiye, Gaziantep, Kilis, Hatay, Antakya, Defne, Samandağ

Diğer Fotoğraf Gezilerimiz